Pył korkowy 0,1 - 0,2mm (proszek korkowy) - 90kg (450 litrów)

Dostępność: duża ilość
Czas dostawy: 2 dni robocze Przewidywany czas dostawy jest podany indywidualnie dla każdego produktu. Jeśli zależy Ci na dokładnej informacji o czasie dostawy interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Kod produktu:
PK050(90)
Cena: 399,90 zł / kpl.
  Cena za kg = 4,44 zł
399.90
ilość kpl.

Ocena 4.9 ( 42 ocen)

Opis

Pył korkowy 0,1 – 0,2 mm powstaje po rozdrobnieniu litego korka naturalnego. Pozyskiwany jest z wysokiej jakości poprodukcyjnych odpadów. Produkcja pyłu jest przyjazna dla środowiska, a sama kora dębowa jest surowcem odnawialnym. Pył korkowy odznacza się elastycznością. Jest obojętny chemicznie, oddychający i odporny na korozję biologiczną. Ma właściwości izolacyjne oraz absorbujące wodę. Może być stosowany w warunkach wilgotnych.

Zastosowania pyłu korkowego

Makiety architektoniczne, deweloperskie, kolejowe

Pył korkowy stosowany jest jako posypka modelarska do makiet, dioram oraz szopek bożonarodzeniowych. Po pomalowaniu proszek może być wykorzystany jako tłuczeń kolejowy, żwir, skały czy wykończenie terenów zielonych. Dzięki temu używany jest w modelach architektonicznych, makietach deweloperskich, przemysłowych, kolejowych oraz historycznych.

Kulki zanętowe na karpie

Pył korkowy stosowany jest w wędkarstwie jako składnik mieszanek do produkcji pop-upów na karpie. Korek mielony do kulek doceniany jest ze względu na właściwości zwiększające ich pływalność. Jest przy tym naturalny i przyjazny dla środowiska.

Izolacje termiczne i akustyczne

Pył korkowy podwyższa zdolności termoizolacyjne i akustyczne tynków budowlanych. Może być stosowany w środowiskach wilgotnych. Ze względu na swoje właściwości oraz fakt, że to surowiec bezzapachowy, pył korkowy wykorzystywany jest jako składnik aglomeratów kompozytowych oraz zapraw budowlanych.

Źródło energii odnawialnej

Biomasa uzyskana z poprodukcyjnych odpadów korka naturalnego ma wartość opałową. Pozyskiwany z odnawialnego surowica pył korkowy 0,1 – 0,2 mm stanowi doskonałe źródło ekologicznej energii.

Scenografie i dekoracje

Pył korkowy sprawdza się w roli piasku w scenografiach, dekoracjach roślinny oraz florystycznych. Piasek korkowy można malować, dzięki czemu może być wykorzystany jako imitacja kamieni, żwiru oraz terenów zielonych.

Wyrób produktów szklanych

Pył korkowy stosowany jest przy zasypie form w sektorze szklarskim. Jako rozdzielacz używany jest pył o frakcji od 0,2 do 0,5 mm. Nie powoduje wtrąceń.

Parametry produktu:

Frakcja ziaren: 0,1 - 0,2 mm
Gęstość: 140 - 150 kg/m3

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium